FAQ

1 Czy dom drewniany może pełnić funkcję domu całorocznego?

Tak, Wykonujemy domy modułowe w wersji letniej i całorocznej. Ty wybierasz opcję lepiej dostosowaną do warunków, w jakich będzie użytkowany budynek. Do izolacji używamy wełny drzewnej, która ma wysokie zdolności izolacyjne i gwarantuje odpowiednią ochronę przed zimnem. Otwarte dyfuzyjnie ściany dodatkowo pomagają w utrzymaniu w budynku optymalnej temperatury. (więcej informacji w zakładce technologia). https://www.contibox.pl/technologia

2 Jakie są koszty utrzymania domu modułowego w wersji całorocznej?

Wykorzystanie naturalnych materiałów budowlanych oraz  nowoczesnych technologii przez CONTIBoX sprawią, że rachunki za utrzymanie domu modułowego mogą wynieść nawet 0 zł przy spełnieniu kilku warunków.

Konstrukcja i materiały użyte przy produkcji naszych domów modułowych pozwalają na minimalne  zużycie energii niezbędnej do ogrzania powierzchni użytkowej, a zastosowanie rekuperacji (czyli wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła, co pozwala na odzysk ciepła w  92% podczas wymiany powietrza przy zachowaniu wysokiego komfortu przebywania w budynku (świeże powietrze ). Pozwala to  zredukować strat ciepła o około 40 % w stosunku do budownictwa tradycyjnego. Z kolei wykorzystanie mat grzejnych na podczerwień działających z wykorzystaniem nowoczesnej technologii podczerwieni której ogromną zaletą jest równomierny proces grzania pozwalającą na obniżenie kosztów o 30 %.

W połączeniu z instalacją Fotowoltaiczną koszty ogrzewania domu mogą wynieść nawet  zero zł.

3 Jaka jest gwarancja na budynki?

Dajemy aż 30 lat gwarancji na konstrukcje budynku. Pozostałe elementy to gwarancja 2 lata na tzw. wady ukryte. Jednak naszym budownictwie korzystamy z materiałów najwyższej jakości tj. jak maty elektryczne Warmup, w przypadku których dostajemy dożywotnią gwarancję.

W przypadku innych materiałów konstrukcyjnych również możemy liczyć na dłuższą niż 2 lata gwarancję od producenta.

4 Co wyróżnia markę Contibox?

Naszą markę wyróżnia stosowanie Technologii Steico (więcej o tym przeczytasz tutaj), najwyższej klasy materiałach wykończeniowych tj. jak okna Petecki, system membran PCV do pokryć dachowych Fatrafol, maty grzewcze firmy Warmup i maty na podczerwień Soleo haed, rekuperacja firmy Dospel

Posiadamy również własną pracownie architektoniczną i możemy wykonać dla Ciebie indywidualny projekt koncepcyjny.

5 Czy zajmujecie się uzyskaniem pozwolenia na budowę?

Tak, Zajmujemy się uzyskaniem pozwolenia na budowę. Jest to usługa zawarta w cenie budynku.

Przygotowujemy również projekt arch-bud, techniczny oraz wykonanie projektu instalacji wod.-kan, elektrycznej

6 Jaki rodzaj fundamentu jest wymagany do budowy domu modułowego?

Nasze budynki mają podłogę samonośna, dlatego można je zamontować na palach fundamentowych lub palach śrubowych, które są nawet o 40% tańsze niż wykonanie płyty fundamentowej. Jednak to jaki rodzaj fundamentów wybierzemy ( pale fundamentowe, płyta fundamentowa, ławy fundamentowe), zależy od warunków gruntowych na działce.

Na podstawie badań geotechnicznych konstruktor wydaje opinie o rodzaju posadowienia.

7 Moja działka jest nierówna i na skalistym podłożu? Czy w takiej sytuacji mogę postawić na działce budynek modułowy?

Tak, nasze domy  można je wybudować na działce o nierównym i skalistym podłożu. Zazwyczaj w takim przypadku do posadowienia budynku wykorzystuje się pale betonowe lub pale śrubowe, dzięki którym łatwiej regulować nierówności terenu.

Ostatecznie decyzja dotycząca wyboru rodzaju fundamentu zależy od opinii geotechnicznej. Na ich podstawie nasz konstruktor może podpowiedzieć, który rodzaj fundamentów będzie odpowiedni.

8 W jaki sposób przygotować działkę pod budowę?

Aby móc użytkować nasz dom, należy odpowiednio wcześniej przygotować podłoże pod posadowienie oraz doprowadzić wymagane media (prąd, wodę, kanalizację lub szambo i inne) do działki.

Przygotujemy dla Ciebie schematyczne rysunki techniczne obrazujące rozkład oraz miejsca przyłączy mediów. Wykonanie przyłączy oraz fundamentów można również zlecić naszej firmie.

9 W jaki sposób domy są dostarczane na miejsce dostawy?

Nasze domy modułowe przewozimy transportem wielkogabarytowym. Domek jest załadowany na naczepę tira i przewożony na działkę. Następnie w miejscu docelowym używamy dźwigu do zdjęcia domku i ustawiamy go w miejscu przygotowanych wcześniej fundamentów. Następnie nasi pracownicy zajmują się połączeniem modułów i wypoziomowaniem.

10 Jakie są koszty transportu?

Koszt transportu jest wyceniany indywidualnie. Zależy on od lokalizacji działki oraz ilości modułów, z których składa się budynek.

11 Czy budynki modułowe można zdemontować i przewieźć w inne miejsce?

Tak, nasze domy mają podłogę samonośną, dlatego nie są bezpośrednio związane z gruntem i można je przewieźć w inne miejsce.

12 Czy można z czasem dobudować kolejny moduł, a tym samym powiększyć budynek?

Tak, nasze budynki dostosowują się do Twoich potrzeb. Możesz po jakimś czasie dobudować kolejny moduł. Jeśli jednak zdecydujesz się z czasem, że nie potrzebujesz tyle miejsca, możesz odsprzedać moduł.

13 Czy można Wam zlecić wykonanie tarasu?

Tak, wykonujemy również tarasy. Ty wybierasz rodzaj tarasu oraz materiał wykonania. My na tej podstawie przygotowujemy wycenę za materiały i montaż.

Wykonujemy również tarasy na budynkach z płaskim dachem m.in. zielony dach,  który wygląda efektownie i daje nam uczucie bliższego kontaktu z naturą. Przykład takiej realizacji możecie zobaczyć tutaj.

14 Jakie są standardy wykończenia domów modułowych?

Nasze budynki wykonujemy w standardzie zamkniętym deweloperskim lub z wersji pod klucz. Jeśli zamówisz u nas budynek pod klucz to po 3 dniach od posadowienia go na działce możesz już mieszkać w swoim , nowym domu.

Napisz do nas na formularz kontaktowy, a wyślemy do Ciebie więcej szczegółów.

15 Co oznacza stan deweloperski?

Stan deweloperski oznacza, że cena budynku zawiera konstrukcję budynku, stolarkę okienną, wykonania instalacji elektrycznych i wod-kan, montaż ogrzewania i rekuperacji, pokrycie dachowe oraz elewację.

Ostateczne cena budynku zależy od standardu wykończenia. Wyślij do nas zapytanie, a wyślemy do Ciebie więcej informacji na temat oferty naszych domów modułowych.

16 Jaki jest czas realizacji zamówienia?

Czas realizacji domu modułowego zależy od rodzaju budynku oraz jego złożoności. W przypadku domu modułowego do 35m2 jest to zazwyczaj 4-5 miesiące. Przy budynkach większych jest to ok. 6-7 miesięcy.

17 Czy mogę wybrać kolor i rodzaj elewacji, dachu oraz pozostałych części budynku?

Tak, do każdej realizacji podchodzimy indywidualnie. Ostateczny rodzaj elewacji, standard wykończenia, rodzaj połaci dachowej itp. jest ustalany przy podpisywaniu umowy.

18 Czy w waszych domach można zamontować kominek typu koza?

Tak, w większości naszych projektów jest możliwość tego typu ogrzewania. Koszt takie usługi jest wyceniany indywidualnie.

19 Czy mogę wprowadzić zmiany w projekcie?

Tak, istnieje możliwość zmiany układu funkcjonalnego domu modułowego w takim zakresie, na jaki pozwala technologia i konstrukcja domu. Wszelkie sugestie oraz propozycje z Państwa strony pozostają do indywidualnego uzgodnienia.

20 Jakie jest źródło ogrzewania w domach Contibox.

Rekomendowane przez nas źródło ogrzewania to maty elektryczne na podczerwień. Moją one pobór mocy o ok. 35% niższy niż grzejniki elektryczne, dzięki temu ogrzewanie tego typu jest tańszym rozwiązaniem niż tradycyjne ogrzewanie elektryczne.

Jeśli preferujesz inny rodzaj ogrzewania to również możemy go zamontować. Nasi fachowcy pomogą CI wybrać  rozwiązanie, które najbardziej odpowiednia Twoim potrzebą.

Chętnie pomożemy brać rozwiązanie dostosowane do Twoich potrzeb.

21 Czy w domach Contibox można założyć panele fotowoltaiczne?

Tak, jak najbardziej. Nasze domy w połączeniu z panelami fotowoltaicznymi są praktycznie zero- energetyczne. Energia wytworzona z paneli często pokrywa większościowe zużycie prądu w budynku.

22 Jak wyglądają poszczególne etapy budowy? (harmonogram prac budowlanych)?

Wykonanie projektu. Załatwianie formalności związanych uzyskaniem pozwolenia na budowę. Start prac nad modułem na hali produkcyjnej. Przygotowanie działki  i fundamentów, montaż budynku.

23 Czy wybudujecie dom wg mojego projektu?

Tak, jest tak możliwość. Możemy zaadoptować gotowy projekt pod budownictwo w systemie modułowym. Po otrzymaniu niezbędnych informacji z Twojej strony, ocenimy czy możemy wykonać dany projekt. Oferty spoza naszej oferty są wycenia indywidualnie.

24 Jakie są procedury zgłoszenia domu modułowego o powierzchni nieprzekraczającej 35m2?

Procedura składa się z następujących etapów. Złożenie formularza wniosku oraz dokumentów tj. 3 egz. projekt arch-bud, projektu zagospodarowanie terenu oraz oświadczenie o prawie do dysponowania nieruchomością w starostwie powiatowym lub urzędzie miasta/gminy Następnie w ciągu 21 dni organ do którego wysłaliśmy wniosek nie wniesie sprzeciwu można rozpocząć budowę. To wszystko, po tym czasie możemy przystąpić do budowy.

2022 CONTiBOX - domy modułowe | Polityka prywatności