Zalety domów modułowych. Domy, które powstają na hali produkcyjnej.

Zalety domów modułowych

Domy modułowe często kojarzą się z domami letniskowymi lub sezonowymi punktami gastronomicznymi.  Jednak ze względu na wiele zalet tej technologii jest ona coraz częściej wybierana przez osoby, które chcą wybudować całoroczny dom jednorodzinny. Poniżej przedstawiamy kilka faktów na temat tego rozwiązania.

Co to są domy modułowe?

Charakterystyczną cechą domów modułowych jest to, że powstają z prefabrykatów(półproduktów) na hali produkcyjnej. Czas powstawania budynku powierzchni 35m2 trwa ok. 3-4 tygodni. Z hali do inwestora przyjeżdżają gotowe sześcienne moduły, które łączone są w całość.  Dzięki takiemu rozwiązaniu budynek po połączeniu modułów jest gotowy do użytkowania (całość powstaje w fabryce, łącznie z wykonaniem instalacji oraz wyposażeniem wnętrz).

Czas montażu na działce i przyłączenia wod.-kan. oraz elektryczne trwa tylko kilkanaście godzin. To wyjątkowa cecha tego budownictwa i jedna z największych zalet, ponieważ skraca czas budowy.

Wysoka jakość domów modułowych.

Dzięki temu, że produkcja odbywa się na hali, a nie na placu budowy proces produkcji poddawany jest bardziej szczegółowym restrykcją i kontroli jakości niż w przypadku tradycyjnego budownictwa. Realizacją zlecenia zajmuje się profesjonalna i wyspecjalizowana ekipa budowlana, natomiast elektronarzędzia używane na hali, pozwalają na obróbkę elementów z dokładnością do 1mm. Często producenci domów modułowych dają gwarancję na swoje produkty.

W CONTiBOX jest to aż 30 lat gwarancji na konstrukcję budynku.

Fabryka CONTiBOX - producent domów modułowych

Domy modułowe powstają na hali produkcyjnej.

W związku tym, że prace na placu budowy są ograniczone do minimum, a cały proces powstawania domu modułowego odbywa się w fabryce, proces budowy nie jest zależny od warunków atmosferycznych.  Kolejnym plusem tego rozwiązania jest to, że nie musimy planować harmonogramu prac ekip budowlanych i martwić się dograniem terminów.

Na plac budowy przyjeżdżają gotowe moduły, zatem do montażu budynku potrzebujemy jedynie dźwigu.  Dzięki temu odpada również problem śmieci związanych z budową.  Nie jest również wymagany tzw. social budowy, czyli miejsce do składowania materiałów, wywóz nieczystości oraz koszt energii elektrycznej potrzebnej do obsługi elektronarzędzi.

Domy modułowe można łatwo rozbudować.

Kolejną zaletą domów modułowych jest to, że można je w łatwy sposób rozbudowywać poprzez dodawanie kolejnych modułów.  Daje to możliwość dostawienia dodatkowych pomieszczeń do budynku. Taki dom można łatwo przemodelować w zależności od swoich potrzeb. Ważną cechą tego budownictwa jest to, że nie są one na stałe przytwierdzone do podłoża.

Domy posiadają podłogę samonośną i są zazwyczaj montowane na palach betonowych lub płycie fundamentowej.  Dlatego można je w łatwy sposób zdemontować i przewieźć w inne miejsce. Modułowe konstrukcje można stawiać na praktycznie każdym podłożu: skalistym, podmokłym, piaszczystym.

Domy modułowe powstają w wysokiej jakości materiałów.

Ze względu na wiele zalet budowa domów modułowych to światowy trend, który szybko zyskuje nowych zwolenników.  Mitem jest, że materiały, z jakich powstają są słabej jakości. Domy takie przetrwają kilkadziesiąt lat, a dzięki zastosowaniu wysokiej jakości materiałów, domy modułowe CONTiBOX spełniają wysokie standardy bezpieczeństwa przeciwpożarowego oraz restrykcyjne standardy przenikalności cieplnej ścian.

Kolejną powszechnie panującą opinią jest to, że wszystkie budynki modułowe wyglądają tak samo. To również, nie jest to prawdą. W tym budownictwie znajdziemy konstrukcje parterowe, z poddaszem użytkowym oraz wielopiętrowe. Tutaj możesz zobaczyć nasze projekty.

Domy modułowe to przyszłość budownictwa.

Podsumowując, budynki modułowe mogą z całą pewnością służyć jako całoroczne domy, biura lub inne punkty usługowe.

Dzięki temu, że powstają w fabryce z gotowych elementów, skraca się czas ich produkcji.  Budynki modułowe można łatwo rozbudowywać i przewozić w inne miejsce, ponieważ nie są na stałe przytwierdzone do podłoża.  Można je stawiać w miejscach o trudnym ukształtowaniu terenów.

2023 CONTiBOX - domy modułowe, drewniane | Polityka prywatności