Domy modułowe CONTiBOX. Ekologiczne, energooszczędne budownictwo drewniane.

Nowoczesne zeroenergetyczne domy modułowe

Dom energooszczędny, czyli taki, którego koszty utrzymania kosztują nas praktycznie zero złotych.  Przy zastosowaniu odpowiedniej technologii jest to możliwe. Jak osiągnąć odpowiednie współczynniki ciepła w swoim domu? Dowiecie się z tego artykułu.

Domy modułowe jako domy energooszczędne.  

Odpowiedni materiał do budowy domu to podstawa. Zacznijmy od bazy, z której budowane są domy CONTiBOX, czyli certyfikowanego drewna konstrukcyjnego firmy Steico. Jest to drewno warstwowo klejone, które spełnia ściśle światowe normy termoizolacji. Charakterystyczną cechą konstrukcji jest zastosowanie belek dwuetowych, które składają się z środnika i podstawy.  Zapewnia ona polepszenie współczynnika U, czyli przenikalności ciepła o 15 % (nie powinien on przekraczać 0,2w/m2 przy użyciu technologii Steico wynosi on 0,13 w/m2) oraz zmniejszenie mostków termicznych o 2/3.  Dzięki temu z budynku "ucieka" mniej ciepła, a to daje lepszą izolację termiczną domu niż przy użyciu styropianu lub innych syntetycznych materiałów izolacyjnych.

Energooszczędny dom modułowy.  Wełna drzewna i jej właściwości

Do izolacji używana jest wełna drzewna firmy Steico.  Charakterystyczna cechą tego materiału izolacyjnego jest to, że po jej zamoczeniu wraca do swojego pierwotnego kształtu, nie ulega odkształceniu. Jest to ekologiczne rozwiązanie, które tworzy odpowiedni mikroklimat w domu, optymalny również dla alergików. Inni producenci domów do izolacji ścian stosują zazwyczaj styropian, pianki PIR i inne syntetyczne rozwiązania, które nie są przyjazne dla środowiska i  mają gorsze parametry izolacyjne niż wełna drzewna. Kolejnym plusem tego materiału jest to, że  zapewnia świetną izolację akustyczną budynku.

Odpowiednia konstrukcja energooszczędnego domu zależy od zastosowanej technologii.

Ważną cechą całej konstrukcji ścian jest jej otwartość dyfuzyjna.  Tzn. przepuszczalność pary i regulacja wilgoci. Jeśli wilgoć dostanie się do materiału termoizolacyjnego przez warstwę paroizolacyjną od wewnętrznej strony, wilgoć może wydostać się przez materiał termoizolacyjny w ciepłe dni. W ten sposób termoizolacja chroni konstrukcję i przyczynia się do zachowania konstrukcji budynku w jak najlepszym stanie.  Dla porównania: wiele sztywnych piankowych izolacji otacza wilgoć w ścianie i może w ten sposób sprzyjać tworzeniu się pleśni, która atakuje konstrukcyjne elementy nośne. System budowlany Steico, który stosujemy w naszych domach, chroni dom, ponieważ cała wilgoć wydostaje się na zewnątrz i nie zostaje na wewnątrz konstrukcji.

Energooszczędny dom- ściany wewnętrzne

Przy produkcji ścian zewnętrznych i wewnętrznych w CONTiBOX stosujemy płytę OSB, która pełni funkcję usztywniającą i paroizolacyjną. Dzięki temu rozwiązaniu nie ma konieczności wzmacniania konstrukcji w miejscu wieszania szafek, regałów itp., a dodatkowo chroni ona przed hałasem pomiędzy pomieszczeniami w domu.  Więcej na temat technologii stosowanej w domach CONTiBOX przeczytasz tutaj.

Energooszczędne domy CONTiBOX

Domy CONTiBOX to domy energooszczędne i ekologiczne. Dzięki temu koszty ogrzania domu są niskie. Nasze budynki są w pełni ekologiczne dzięki zastosowaniu materiałów drewnianych i drewnopochodnych.  Zapewnia to przyjazny mikroklimat i jest w pełni bezpieczne dla alergików. Wybierając domy naszego projektu dostajesz aż 30 lat gwarancji na konstrukcję budynku. Umów się na spotkanie, aby razem z nami stworzyć dom Twoich marzeń.  Zobacz nasze gotowe projekty domów modułowych.

2022 CONTiBOX - domy modułowe | Polityka prywatności